Міжнародний День рідної мови!

DSC_5092…Кому ж її покажу я,

 І хто тую мову
Привітає, угадає
Великеє слово?
Всі оглухли — похилились
В кайданах… байдуже…
Ти смієшся, а я плачу,
Великий мій друже

Т. Шевченко “Гоголю”

     Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана  Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І.Нечуєм-Левицьким, П.Мирним, М.Коцюбинським, Л.Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.Наше завдання полягає в тому, щоб українська мова стала для кожного громадянина України найголовнішим засобом духовно-практичної творчої діяльності, світоглядною матрицею, надійним способом збереження і вияву унікальності, неповторності їхніх особистостей, засобом інтегрування в національну спільноту і саме через таке посередництво – інтегрування у спільноту загальнолюдську.

   З нагоди цієї події у читальному залі бібліотеки інституту представлена книжковавиставка:“Рідна мово ! Будь не тільки святом, а й насущним  хлібом на щодень…”. Виставка містить  три розділи: І розділ – “Енергія рідного слова”, складається з матеріалів з історії розвитку і становлення української мови.

ІІ розділ  –  ” Сучасна літературна українська мова”, містить у собі матеріали з правопису української мови та стилістики.  ІІІ розділ – “Словники та довідкова література з української мови”. Зацікавленість викликала книга В. Іващенко “Діалекти в українській мові” та “Шевченківський словник” в двох томах. Запрошуємо всіх зацікавлених  переглянути !

DSC_5093

DSC_5094

https://www.youtube.com/user/ukrbibl/