82 Художня література. Літературознавство

Sort By: АвторНазваРік видання
УДК: 82-311
Автор: Смоленчук М.
Видавництво: Кіровоград, Імекс-ЛТД
Рік видання: 2015
Кількість сторінок: 452
ISBN: 978-966-189-361-9
Анотація:

Історичний роман висвітлює одну з яскравих, але маловідомих сторінок вітчизняної історії – народного повстання під проводом Криштофа Косинського. Ви станете свідком запеклої боротьби за відродження після темних віків монгольського погрому, побачите, наскільки Українська православна церква булла сповнена туги.

Ключові слова: Українська, література, історичний, роман
УДК: 82
Автор: Кафка Ф.
Видавництво: Київ, «Генеза»
Рік видання: 2003
Кількість сторінок: 288
ISBN: 966-504-321-8
Анотація:

Книга містить роман «Процес» та вершинні оповідання «батька» модерністської прози Френсіса Кафки.

Ключові слова: Філософія, Кафка
УДК: 82-31
Автор: Жовна О.
Видавництво: Кіровоград, Імекс-ЛТД
Рік видання: 2015
Кількість сторінок: 560
ISBN: 978-966-189-354-1
Анотація:

Проза О. Жовни суттєво відрізняється від інших його коллег. За оповіданнями цієї книги вже знято 5 художніх фільмів.

Ключові слова: Українська, література, проза, Жовна
УДК: 821.161.2:[82’0+159.9
Автор: Яровенко Т.С.
Видавництво: Кіровоград : Поліграф-Сервіс
Рік видання: 2014
Кількість сторінок: 95
ISBN: 978-966-2294-22-4
Анотація:

Містить коментарі літературознавців, відгуки освітян, журналістів, творчої інтелігенції щодо значимості опублікованих книг першого циклу «Стилета й стилоса трьох степовиків» для культурно – мистецького простору Кіровоградщини.

Ключові слова: Винниченко
УДК: 82.09
Автор: Чернецька В., Присяжнюк С.
Видавництво: Кіровоград: “Поліграф – Сервіс”
Рік видання: 2013
Кількість сторінок: 448
ISBN: 978-966-2294-19-4
Анотація:

Друга частина видання у форматі «дві монографії в одній книзі» об’єднує винниченкознавчі дослідження В. Чернецької «Володимир Винниченко: віч-на-віч зі світом» та С. Присяжнюк «Володимир Винниченко: ареал дитинства». Вагомим додатком видання є віднайдена С. Михидою п’єса В. Винниченка «Дорогу красі» та вперше опубліковані В. Панченком і С. Присяжнюк два оповідання письменника. Книга продовжує розпочате в попередньому томі утвердження оригінального підходу до популяризації літературознавчої винниченкіани. Зафіксувати все, що зроблене, донести до широкого загалу пошуки й знахідки краян об’єднаними зусиллями – ось мета чергової супутньої книги видавничого проекту «Стилет і стилос трьох степовиків». Адресовано літературознавцям, вчителям-словесникам, студентам-гуманітаріям, широкому колу ерудованих читачів загалом.

Ключові слова: Винниченко
УДК: 82.09(477.65)
Автор: Михида С., Ковалик М.
Видавництво: Кіровоград: “Поліграф – Сервіс”
Рік видання: 2013
Кількість сторінок: 432
ISBN: 978-966-2294-18-7
Анотація:

Представлене видання «Володимир Винниченко: viribus unitis – ХХІ» у досить оригінальному форматі «дві монографії в одній книзі» об’єднує винниченкознавчі дослідження С. Михиди «Володимир Вин- ниченко: лабіринтами задзеркалля» та М. Ковалик «Володимир Винниченко: сherchez la femme…». Його вагомим набутком є віднайдена п’єса В. Винниченка «Ріжними шляхами». Книга стане черговим кроком до розширення діапазону винниченкознавчих напрацювань, своєрідним утвердженням оригінального підходу до популяризації літературознавчої історіографії. Зафіксувати все, що зроблене, донести до широкого загалу пошуки й знахідки краян об’єднаними зусиллями – ось мета чергового супутнього тому видавничого проекту «Стилет і стилос трьох степовиків».

Ключові слова: Винниченко
УДК: 82.09(477.65)
Автор: Яровенко Т.С.
Видавництво: Кіровоград: Імекс-ЛТД
Рік видання: 2011
Кількість сторінок: 521
ISBN: 978-966-189-085-4 (серія)
Анотація:

Дайджест – конспект життя і творчості за матеріалами досліджень Володимира Панченка. Спектр проблемних питань, порушених науковцями Кіровоградщини і представлений в даній оригінальній формі, справді величезний. Не нав’язуючи певної позиції щодо оцінки запропонованих матеріалів, автори проекту створюють тим самим умови для аналітичного аналізу їх читачем. Для викладачів і студентів педагогічних навчальних закладів, філологів, істориків, краєзнавців та усіх, кому не байдужа історія рідного краю.

Ключові слова: Винниченко, життя, творчість, матеріали, дослідження
УДК: 82.09(477.65)
Автор: Яровенко Т.С.
Видавництво: Кіровоград: “Поліграф – Сервіс”
Рік видання: 2013
Кількість сторінок: 424
ISBN: 978-966-2294-12-5
Анотація:

Пропоноване видання є доповненим поєднанням І та VІІІ розділів книги С. Колісника і Т. Яровенко «Володимир Винниченко: «БО Я – УКРАЇНЕЦЬ» (Дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень Володимира Панченка ), в якій порушено широкий спектр питань різножанрової та різнопланової творчості історичного й культурного діяча України. Не нав’язуючи певної позиції щодо оцінки запропонованих матеріалів, упоряд- ники створюють тим самим умови для аналітичного осмислення їх читачем. Перша супутня книга основного тому має прагматичний аспект, оскільки містить методичні рекомендації та розробки уроків за творами В. Винниченка провідних кіровоградських педагогів. Для викладачів і студентів педагогічних навчальних закладів, філологів, істориків, краєзнавців та усіх, кого цікавить порушена у назві тематика.

Ключові слова: Винниченко
УДК: 82.09(477.65)
Автор: Яровенко Т.С.
Видавництво: Кіровоград: “Поліграф – Сервіс”
Рік видання: 2013
Кількість сторінок: 360
ISBN: 978-966-2294-13-2
Анотація:

Дане видання є поєднанням розрізнених матеріалів книги С. Колісника і Т. Яровенко «Володимир Винниченко: «БО Я — УКРАЇНЕЦЬ», яке до- поможе читачеві розкрити ще одну сторінку творчості В.Винниченка і відкрити для себе нові риси письменника як людини. Фактаж книги потребує неупередженого сприйняття та спрямування його до проблем сьогодення. Третя супутня книга основного тому цікава ще й тим, що, окрім досліджень кіровоградських науковців, містить не публіковану з 20-х рр. минулого століття драму В. Винниченка «Щаблі життя» та уривки з повісті Н. Миронець «Таємниці кохання».

Ключові слова: Винниченко
УДК: 82.09(477.65)
Автор: Яровенко Т.С.
Видавництво: Кіровоград: “Поліграф – Сервіс”
Рік видання: 2013
Кількість сторінок: 432
ISBN: 978-966-2294-16-3
Анотація:

Даджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень В.Панченка, Г.Клочека, С.Михиди. Пропоноване видання є поєднанням розрізнених матеріалів книги С. Колісника і Т. Яровенко «ВолодимирВинниченко: «БО Я – УКРАЇНЕЦЬ», доповнених новим фактажем означеної тематики. Публікуючи в повному обсязі віднайдену С. Михидою п’єсу «Мохноноге» і драму «Між двох сил» з принагідними коментарями кіровоградських літературознавців, упоряд- ник свідомо звертається до сучасного неупередженого читача з пропозицією об’єктивної проекції змісту творів на сьогодення. Підсумкові рефлексії розділів також спрямовують реципієнтів до актуалізації наданих матеріалів. Для викладачів і студентів педагогічних навчальних закладів, філологів, істориків, краєзнавців та усіх, кого цікавить порушена у назві тематика.

Ключові слова: Винниченко
УДК: 82
Автор: Стоянов А.
Видавництво: Киев, «Велес»
Рік видання: 1993
Кількість сторінок: 384
ISBN: 5-87272-028-9
Анотація:

Книга содержит три произведения: Нарсежак Б. «Та, которой не стало», Карр Дж.Д. «Табакерка императора», Браун К. «Могилы, которые я раскапываю».

Ключові слова: Детектив, зарубежный
УДК: 82-3
Автор: Фесенко Н.
Видавництво: Кіровоград : Імекс-ЛТД
Рік видання: 2015
Кількість сторінок: 84
ISBN: 978-966-189-373-2
Анотація:

Завжди актуальні людські проблеми й моральні виклики постають перед ліричними героями, виписаними з проникливої жіночої позиції.
Сповідальна проза Наталі Фесенко зображає широкий часо-просторовий спектр подій – це і страшні роки Голодомору, і яскраве дитинство простого сільського життя, і урбаністичний Харків сучасних днів…
Книга цікава своїм фактичним відображенням плину історії з позиції життєвих перипетій звичайних людей з незвичайними долями.

Ключові слова: Фесенко, Наталія
УДК: 821.161.2:[82’0+159.9
Автор: Михида С.П.
Видавництво: Кіровоград : «Поліграф – Сервіс»
Рік видання: 2013
Кількість сторінок: 336
ISBN: 978-966-2294-20-0
Анотація:

Актуалізація модерну як найегоцентричнішого літературного напряму широко демонструє можливості психопоетики, котра постає на зрізі літературознавства й психологічної науки. Використання здобутків останньої не обмежується залученням психоаналітичних концепцій, а зорієнтоване на взаємодіюпсихоаналізу, аналітичної, класичної, гуманістичної та егопсихології. Погляд на письменника та його творчість у книзі репрезентується шляхом віднайдення нерозривного зв’язку між мегатекстом та особистістю, оскільки послугування психопоетикальним інструментарієм сприяє реконструкції психопортрета митця, що, відповідно, оприявнює секрети його творчої лабораторії Методичні блоки, літературно-критичні статті й художні ілюстрації, введенні до книги, супроводжують процес осмислення українського модернізму на рівні особистості окремого митця та його мегатексту

Ключові слова: Винниченко
УДК: 82
Автор: Конфуций, ЛАО-цзы
Видавництво: Симферополь, «Реноме»
Рік видання: 2003
Кількість сторінок: 384
ISBN: 966-7198-17-0
Анотація:

Влючены великие имена учителей древнекитайской школы и их произведения. Конфуций, ЛАО-цзы, Мо-цзы, Мэн-цзы, Чжуан- цзы, Сюнь- цзы, Хань Фей.

Ключові слова: Философия, мыслители, Конфуций, ЛАО-цзы, Мо-цзы, Мэн-цзы, Чжуан- цзы, Сюнь- цзы, Хань Фей.
УДК: 82
Автор: Заседа И.
Видавництво: Киев, Издательство ЦК ЛКСМУ (МДС) «Молодь»
Рік видання: 1991
Кількість сторінок: 230
ISBN: 5-7720-0533-2
Анотація:

Герой романа, спортивный журналист, занимается расследованием сфальсифицированного «преступления» чемпиона мира по боксу и вступает в рискованную схватку с дельцами из наркомафии, стремящимися прорваться со своим черным бизнесом в большой спорт.

Ключові слова: Детектив