День соборності України

kalina 22 січня – День соборності України, свято створення незалежної Української Народної Республіки, якому присвячена книжкова виставкаДзвони єднання”, відкрита у читальному залі нашого інституту.

   День Соборності України – це епохальна подія в історії нашої держави, оскільки українці не одне століття мріяли і боролися за етнічну і територіальну консолідацію українських земель. Виставка складається із двох головних розділів. У першому розділі представлено матеріали з історії України, що відображають державотворчі кроки Директорії Української Народної Республіки (УНР), а саме: Універсали Центральної Ради, проекти конституції УНР, Декларація Директорії УНР, Закон про Державну грошову одиницю, а також література про очільників української революції М. С. Грушевського, В. К. Винниченка, С. В. Петлюри, П. Скоропадського (Реєнт О.П. «Усі гетьмани України», Смолій В.А. «Богдан Хмельницький», Замлинський В. «Історія України в особах», Болдирєв О.В. «Історичні постаті України», Грушевський М.С. «Історія України, приладжена до програми вищих початкових шкіл і нижчих класів шкіл середніх» та ін.). У цьому розділі подані світлини, що відтворюють хронологію подій щодо проголошення Акта Злуки, проголошення Універсалу 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві.

      Документи другого розділу розповідають про те, що таке «соборність», про боротьбу українства впродовж історії України і в наші дні, розробки уроків і позакласних заходів з даної тематики для учнів загальноосвітніх шкіл (Сергієнко П.П. «Соборна Україна: від ідеї до життя», Белебеха І. «Честь України», Міцай Ю.В., Пляка С.М., Третяк О.П., Ревнивцева О.В. «Україна – єдина країна», Іванченко Р. «Україна від Кия до Кравчука» та ін.).

      Завершується розділ виставки документами щодо пошанування пам’яті учасників бою під ст. Крути (29 січня 1918 р).